Řešení krize

9. října 2010 v 15:23 | HeavyMetalFan
Dneska při cestě na oběd (zadáčo;)) sem vymyslel jak na krizi u policie. Mam dokonalej plán - kam se na to hrabe to Johnovo nesystematický řešení. Vzal bych je na tejden do Řecka a myslim si, že by si během toho tejdne vydělali celej roční rozpočet(pokud by to teda s nima nešvíklo).
Jediný co tady respektujou (částečně) jsou semafory - většina řidičů na červenou zastaví. Ale to je asi tak vše. 1 z 10 má bezpečnostní pás. Něco jako blinkr neexistuje - pouze výjmečně v případě, že zastaví u prostřed silnice, aby hodil řeč se sousedem, s kterým se už 14 minut neviděl. Jde tady celkem bezpečně poznat cizince za volantem - bliká a svítí a netroubí jen tak z nudy.
Na spoustě ulic jsou značky zákaz zastavení - v Řecku tuta značka znamená zastavte tady ve třech řadách. Něco jako značení hlavní vedlejší se tady nevede - kdo dřív přijede, ten jede. 
Řecké auta mají speciální úpravu z výroby - maj speciální kontrolku, která se jmenuje κόρνα. Jedná se speciální senzor, který má dvě funkce - v první je funkce časovače od poslední použití klaksonu a pokud doba překročí 5 minut, tak odpojí přívod paliva do motoru dokud řidič neaplikuje alespoň tří vteřinové troubení, druhá funkce je synchronizační a ulehčuje řidiči jeho práci - jakmile někdo zatroubí, tak se hned chytí a aplikuje trubku. Nejvtipnější je, když na semaforu padne zelená, tak většinou ten úplně poslední v zadu(kterej je kilometr od semaforu, tak začne troubit), ale ne z důvodu, že by někdo přehlíd, že je zelená...
Když sme u toho troubení, tak dokonce na to mají i systém, aby se vědělo, co se děje.
1. Troubení 1s - oznamení o jízdě - "je mi jedno, zda sem na hlavní nebo ne či zda mam červenou či zelenou, ale teď jedu já, jelikož sem si zatroubil)
2. Troubení 3s - to má dva významy: a) Zdary jakpa se máš (měl v práci) většinou následováno zastavením veprostřed křižovatky a řvaní přes celou ulici nějakejch krávovin)
b) Po jedný mikrosekundě padnutí zelený oznámení jako proč se nejede...
3. Troubení víc než 3s - též dva důvody - a) pokud si někdo dovolí jet podle předpisů a zdržovat Řeka od cesty na 15-tou siestu/den.
b) U nás když se někdo nudí, tak si pustí Tv, přečte knížku, jde se ožrat, nechá si dát piercing do prdele - tady si lidi krátí nudu troubením....

Zpět k tématu. Motorkáři je další zajímavá skupina.
To že se teda nenosí helmy (v převážný většině) se nemá cenu ani zmiňovat. zajímavější je potřeba Řeků řídit motorku jednou rukou - druhou telefonovat kouřit nebo se drbat na prdeli. A to všechno v plný rychlosti i do zatáčky. Nejsem sice expert přes telekomunikace (studoval sem je pouze 7 let:-D), ale stejně v tom telefonu nemůže bejt nic slyšet a to nemluvě o super požitku z cigár v 50 km/hod.

No je to tu veselý.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama