Pozdrav z Mekky

24. února 2013 v 10:47 | MarT
Dnešní zápisek bude o ničem a o všem, vlastně jako obvykle..tedy hlavně vo hovně. Abych vás uvedl do správného rozpoložení, začnu malým líčením atmosféry. ..
Představte si, že právě vylézáte ze dveří krásného činžovního domu, vzduch páchne směsicí mlhy, sraček z aut a hlavně vůní nedalekého řeznického krámku. S 1,5‰ zbytkové hladinky, 20kg batůžkem na zádech a 10kilovým v ruce pomalu kráčíte na zastávku nejbližší městské koněspřežky, kochajíc se světem. Hlava vám třeští, v čemž si pán jdoucí před vámi milosrdně zapálí cigaretku, aby jste si také mohli vychutnat ranní dávku dehtíku a nikotinu. Dojdete na zastávku a dále se kocháte architektonickou krásou místa, až kolem vás proletí buzerant v BMW, už už to vypadá že se ani kolem netrefí do louže vedle zastávky koněspřežky, ale pán je obezřetný buzerant a tak koriguje v poslední chvíli dráhu svého vozu, aby vám také popřál dobré ráno. Sračkoidní směs soli, špíny a vody vás zasahuje jako plazmová koule, že se sotva stačíte otočit. Ještě že máte batůžek, takže ste celý mokrý jen od prdele dolu. Ano, vítejte v místě zaslíbeném. Vítejte v praze.

Intermezzo.
Historické bláboly o praotcích zná každý vidlák, takže není třeba zmiňovat se o tom jak se zfetovali na Řípu a celou noc pak šli k místu, kde se točí Vltava do Učka pro další dávku. Přiblížil bych raději jinou filosofii, která má prvopočátky na jednom spřáteleném serveru. Totiž že existuje jistá podobnost mezi kluky muslimskými a pražáky. Tedy tak jako každý muslim podnikne jednou za život cestu do Mekky, tak i každý zmrd se jede alespoň jednou za život podívat do prahy. Podstatný rozdíl ovšem je, že zatímco muslimský kluk se v poklidu vrátí domu, zmrdum se v praze líbí natolik, že v ní obvykle zůstanou. Proto budeme mluvit o ekvivalenci: Praha <=> Mekka zmrdů.

S mokrou řití se tedy vrháte pod kola koněspřežky, aby jste zjistili, že stejně jede opačným směrem, než by se vám úplně hodilo. Alespoň se tedy dozvíte jaký má pan kočí krásný zvonek. Chvíli civíte do jízdního neřádu aby jste naskočili na palubu náhodného vozu jedoucího v protisměru, pač všechny cesty přeci stejně vedou do Říma. Chvilku přemýšlíte, zdali jste neodhalili nový druh vlka, totiž vzácný druh vlka slanoprdelního (wolfos saltoassos). Myšelnky se vám ale rozplynou s podivnými pohledy spolucestujících. Máte snad na sobě něco nepatřičného? Neviděli snad nikdy školní combatbatoh, nebo vo co jim sakra de?
Nikoliv, nechápou jak jste mohl(a) opomenout navonět se posledním parfémem Dolce & Gabbana. Jinak jsou ale lidé z Mekky vcelku sympatičtí. Pohledy nepřítomné, sluchátka na zátylku a nekoukají na vás ani moc jako na jantara z vesnice. Asi kdo není i v zimě odhalen vod pysků dolu, není in.
Na blíže nespecifikovaném místě blíže ke stoce, přes kterou postavili slavný most v Mekce, musíte vyměnit koněspřežku klasickou za koněspřežku podzemní. Mezi barokní katerdálou a posprejovanou zdí tedy sestoupíte do jakéhosi podzemního vchodu, aby jste za chvíli vylezli o 50m vedle na povrchu a mohli si prohlédnout jinou posprejovanou zeď. Pro lidi navyklé na to, že doma vidí z okna jedno pole, jednu zelenou loučku, jeden les a jeden rybníček se může jevit soustava tunelů poněkud nepřehledně. Ale nenecháte se zastrašit a jdete prostě dolů, jak to jen jde. Nemůžete přitom odepřít jistou vynalézavost pánů z prahy, neboť kupříkladu používají jakési upravené pásové dopravníky na uhlí, aby se jimi vozili nahoru a dolů. Inu, když to funguje na brikety, proč by to nešlo s pražáky.
V podzemní koněspřežce se vezete, trpíce při tom stejně jantaroidní pohledy, jako v té klasické. Tady ale pozor, neboť na tento dopravní prostředek jsou prý kluci v Mekce obzvlášť pyšní, mají na něj snad i copyright.
Končná stanice s napajedly pro koně je na zlý číně, inu tunel to tedy musel být přímo hovadský. Skoro se tomu nechce věřit, ale po vyběhnutí na povrch vás nenechá nic dlouho na pochybách. Seženete tu jen nudle, polévky Pho a pikantní směsi s rýží. Mezi šikmookými bambusáky možná chvíli tápete, zastávka s exotickým názvem Plzeň je až na samém kraji, ale zvyknete si rychle a nakonec vám přijde zcela přirozené, že sou tady žlutý i všechny autobusy!

Tak tedy, brzy zase naviděnou v praze! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HeavyMetalFan HeavyMetalFan | 24. února 2013 v 21:53 | Reagovat

Ja jako nechi obhajovat spolu - soudruhy, ale my tady jako nejedeme na Dolce A Gabanos.. My mame neco spesl - rika se tomu ZaboMrdkaStrikniTo hlavneKolemSebe a HlavenTomuSympatickemuPanoviZaTebouPrimoDoOciDevko... Takze asi tak...

jInac v podstate souhlasim s popisem, jen bych tak dodal, ze je tu vic zmrdu nez se muze zdat z clanku - nedavny muj pruzkum ukazal, ze je fintovni normalni typkove jako ja, jsou tady minorita - asi tak 1:1 000 000....Ano sem tu jedinej :P :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama