Duben 2013

Psaní z oblak

8. dubna 2013 v 11:22 | MarT
Dnešní blog bude trochu jiného rázu než obvykle, především proto, že to neměl bejt blog…ale protože mi zapadla tužka moc hluboko do báglu takže to nemůžu vyblejt na papír, tak se s vámi podělím. Měl jsem zase po delší době tu čest svézt se okřídleným autobusem s Lufthansou, mým oblíbeným dopravcem. Klucí říšský mě snad přepraví ze severských krajin do ráje pivního, totiž domů…jestli se jim ten jejich pekáč po cestě nerozpadne. Tak tedy jako obvykle bych ohodnotil vzdušný služby známkama jako ve škole:
Tryskáč: 3
Airbrus A321, fajn změna, ale 240 míst obsazenejch 220 uřvanejma fritzkama a gertrudama…kdyby místo tý první třídy udělali aspoň sekci pro untermensch, byl bych si tam sednul )
Občerstvení: mimo stupnici
Tak tedy, držím to vo sobě co to jde, ale jeslti jim tu nevymaluju, to si jist nejsem. Dostali jsme cosi, vzhledově mezi hranatou houskou a pizzou, váhou asi jako naplněný zásobník do Glocka, poživatelností taktéž. Myslím že TO neumí vytvořit nikde jinde, než ve fabrice, kde se před válkou dělaly ložiska do tankových motorů, za války pálili Židé a nyní je to zuper zaubr und modern gastronomie fabrika gmbh. Na druhou stranu, docela mě překvapilo, že na TOM kromě červený sračky (asi pozůstatek vazelíny z ložisek) nebyla třeba rybí hlava, nakládaná okurka a ani tatarka.

Personál: -
Klucí manažerský tentokrát přitáhli do boje to nejlepší, co mohli. Nebo spíš, co měli. 4 mladé a blonďaté letušky, na 100m s brýlemi na blízko poměrně šukézní. Milé říšské úsměvy. Kontakt možný 4m tyčí na dráždění opic. Takže hodnocení: 4 (tedy velmi slušné, na poměry přepravce)

Vzlet a přistání: 3
Na ranveji to voroštoval dost zuřivě, za to je třeba pochválit, rachot to byl jako kdyby zapomněli zavřít dveře, ale přeci jen byl to pekáč plný vypasených heinrichů, takže zrychlení nic moc. Při přistání se kluk ušatej snažil o telemark podvozku...sice se mu to nevydařilo, ale snaha se cení :-)

Ostatní: 4
Letušky furt otravovali s "duty free shopping", pilot se nevyšvihl ani výkrutem, ani přemetem (asi se bál, že mu ta hozená nukleární pizza zalepí dveře do kabiny), němčina votravovala z amplionů i v časopisech.

Sečteno a podtrženo:
dostatečné (na to aby se člověk poblil 3 krát během 70min letu).
Inu, pošlu tedy brzy dopis pro otištění v Die Zeitung, aby si prosím pěkně klucí německý laskavě uvědomili, že vaření a programování řídících jednotek do aut jsou přeci jen 2 lehce odlišné činnosti, tak ať se kurva neserou do věcí vo kterých ví píču!